Joanna Marcinkiewicz

Wykształcenie

Z dietetyką jestem już związana 5 lat – wtedy zaczęłam studia na kierunku dietetyka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Następnie swoją wiedzę poszerzyłam na studiach II stopnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego zyskując tytuł magistra.

Sposób współpracy

„Nie ważne jaka choroba – ważne jaki człowiek na nią choruje” – Hipokrates

We współpracy z pacjentem stawiam na indywidualność. Każdy z nas jest inny, dlatego w czasie konsultacji bardzo dużą wagę przykładam do dokładnego wywiadu żywieniowego. Dostarczenie jak największej ilości informacji na temat pacjenta w rezultacie pozwala na dokładne dobranie sposobu dietoterapii i zmiany stylu życia.

Szkolenia i konferencje

Jako specjalista stale aktualizuję i poszerzam swoją wiedzę, w związku z tym uczestniczę w różnego rodzaju szkoleniach. Oto niektóre w nich:

  • „Dieta bez wszystkiego – czy da się to rozpisać?” – II Rajd Nowoczesnej Dietetyki (2016)
  • Kurs o specjalności Psychodietetyka – Akademia Dietetycznie Poprawni (2017)
  • „Dietetyka od Podstaw” – Akademia Ajwen (2018)
  • „Dietoterapia w różnych jednostkach chorobowych” – Akademia Ajwen (2018)
  • „Dialog motywujący jako technika pracy z pacjentem” – V Rajd Nowoczesnej Dietetyki (2019)
  • „Kobieta i hormony – wszystko, co trzeba wiedzieć” – SanDiet (2019)
  • Szkolenie SOIT – School of Insulinresistance Therapy – Fundacja Insulinooporność (2019) – TYTUŁ SPECJALISTY PRZYJAZNEMU INSULINOOPORNYM
  • „Psychologia w dietetyce” – Centrum Szkoleń Dietetyki Klinicznej (2020)

Zainteresowania

Długo zastanawiałam się nad wąską dziedziną dietetyki, w której mogłabym się specjalizować. Zaczęło się od gospodarki cholesterolowej organizmu, w związku z tym był to temat mojej pracy licencjackiej. Później, przy odkryciu, że na stężenie cholesterolu we krwi mają wpływ również nasze hormony bardzo zainteresowała mnie endokrynologia. Jednak wciąż szukałam grupy docelowej. I znalazłam ją – bez wątpienia to Wy – kobiety 🙂 Problemy każdej z Was, czy to dopiero wchodzącej w dorosły świat, czy planującej rodzinę, czy spodziewającej się jej powiększenia oraz w innym etapie życia. I tak powstała Dieta też kobieta 🙂

POLITYKA PRYWATNOŚCI STRONY